Teraz jest Cz paź 02, 2014 9:23 am

• Drukuj
  •   

brak miejsca w przedszkolu

Moderator: magdaB

• Autor
  • Wiadomość

olek

brak miejsca w przedszkolu

PostPt maja 13, 2005 8:32 am

Zastanawiam sie, co robic. :x A wlasciwie jestem wsciekla! Zapisalam moja corke do przedszkola na poczatku listopada. I myslalam, ze wszystko bedzie dobrze. Mimo, ze odeslalam potwierdzenie zapisu w terminie, dyrektor przedszkola zadzwonil do mnie na poczatku maja, proszac o potwierdzenie i zapraszajac mnie na zebranie. Kilka dni pozniej dostalam od niego zawiadomienie, ze moje dziecko nie zostalo przyjete :twisted: . Zadzwonilam natychmiast i uslyszalam, ze w jego przedszkolu nie ma miejsca i Tusia jest na liscie oczekujacych (12 dzieci). Myslalam, ze moze to dlatego, ze nie mam pracy i jestem w domu, ale powiedzial mi, ze to nie to. Wczoraj sie dowiedzialam od znajomej, ktorej corka zostala przyjeta, ze kryterium jest data urodzenia. Tak wiec nie zostalysmy przyjete do przedszkola, bo Tusia urodzila sie w pazdzierniku i pierszenstwo maja dzieci, ktore 1 wrzesnia beda mialy 3 latka skonczone Obrazek. To jakas paranoja w tym kraju. Miejsce na oddziale polozniczym najlepiej rezerwowac zanim sie zrobi dzidzie. Zlobek - zaraz po pozytywnym tescie ciazowym i najlepiej zaplanowac narodziny malucha przed koncem sierpnia. :twisted: :?: Mysle, ze ten dyrektor powinien sie miec na bacznosci przede mna paf! Postanowilam mu zatruc reszte roku szkolnego, i tez isc do merostwa, do delegata od spraw dzieci. Przeciez brak miejsc to nie nowy problem! Trzymajcie za mnie kciuki!
Ostatnio edytowano N maja 15, 2005 11:10 am przez olek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek

agatka

PostPt maja 13, 2005 8:55 am

olek juz kiedys dziewczyny pisaly ze tak wlasnie sie robi,po tescie ciazowym zapisuje do zlobka a pozniej do przedszkola.
w przedszkolu do szkoly..
paranoja.
olek,proponuje dwa w jednym,zaloz przeszkole domowe,bedzie i praca i przedszkole dla malej!
,,nie ma zlej pogody,jest tylko zle ubranie,,
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=9061255&katn=2:0

goska

PostPt maja 13, 2005 9:00 am

:D
Ostatnio edytowano Pn lut 07, 2011 5:33 pm przez goska, łącznie edytowano 1 raz

"Szczęścia nie można kupić. Na szczęście. — Phil Bosmans

Ola

PostPt maja 13, 2005 9:15 am

Olek, tak sie niestety tu dzieje, najczesciej dotyczy to Paryza i jego obrebu, im dalej stad, sytuacja staje sie normalniejsza..... My tez zpisalismy Julke do przedszkola, jestesmy po zapisie w merostwie i wizycie u dyrektorki przedszkola i podobnie jak w Twoim przypadku okazalo sie , ze jest "przepelnienie". Przedszkole ma o 15 dzieci za duzo i musi rozwiazac jaos ten problem. Prawdopodobnie bedzie barana pod uwage kolejnosc zapisow (tu nie mam obaw, bo bardzo sie pospieszylismy i zrobilismy to na poczatku zapisow), ale jesli mialby byc brany pod uwage wiek na 1 wrzesnia, to tez zostala by w domu :? Swoja droga, bardzo dziwne to kryterium w waszym przedszkolu, wiek 1 wrzesnia ?? Zawsze myslalam, ze rocznik wiekowy rozpoczyna sie w styczniu :roll: Powodzenia, oby wszystko pozytywnie sie rozwiazalo !!!
Obrazek
Obrazek

olek

polskie przedszkole?

PostPt maja 13, 2005 9:51 am

Ola, twoja mala jest chyba tylko miesiac starsza od mojej Tuski. Mam nadzieje, ze wam sie uda! :D
Agatko, wyciagnelas moj skryty pomysl, by stworzyc w Paryzu przedszkole polskie. Mysle, ze uzbieralo by sie troche maluszkow. Mozna by nawet pomyslec o garderie dla tych najmniejszych. Niestety nie mam pomyslu na znalezienie lokalu. Bo mysle, ze jakies przedszkolanki, wykwalifikowane bysmy znalezli. No i pieniadze! :?
Narazie dzieki za slowa otuchy! Bede walczyc!

P.S. Pracujemy z mezem nad drugim maluszkiem. Jesli uda nam sie w tym miesiacu, to bedzie na luty, czyli z przedszkolem nie bedzie zle. Ale na szpital polozniczy, to pewnie juz za pozno :wink:
Ostatnio edytowano N maja 15, 2005 11:10 am przez olek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek

agatka

PostPt maja 13, 2005 10:02 am

olek dla nowych firm daja super kredyty a lokal to moze i merostwo znalesc!
zycze powodzenia...w pracy...

madzia

PostPt maja 13, 2005 12:58 pm

Olek
pierwszy raz slysze ze pierwszenstwo w zapisie do przedszkola maja dzieci urodzone przed 1 wrzesnia? to jakas bzdura
jak pisala Ola wiek liczony jest od stycznia do grudnia wlacznie.
Moj synek w grudniu wlasnie konczy 3 latka i z powodzeniem zapisalismy go do przedszkola ktore rowniez jest oblegane. Wszystkie dzieci z rocznika 2002 sa zapisane.
Takze powodzenia i idz walcz o swoje bo dyrektor troche przesadzil!

asik

PostPt maja 13, 2005 1:07 pm

hi hi, ja poszlam na koniec lutego z corka do przedszkola, zapisalam , i moje dziecko zaczyna 1-go wrzesnia.
Jedyne co ja wam moge zaproponowac to jak najszybsza przeprowadzke ze stolicy:d

agatka

PostPt maja 13, 2005 5:51 pm

z wrzesniem chodzi o rok szkolny poprostu!!
oni licza od wrzesnia do wrzesnia!

edytab

PostPt maja 13, 2005 5:57 pm

Pewnie zalezy od dzielnicy :roll:
Moj Etienne z pazdziernika i tez nie bylo problemow :D
Następna strona

Powrót do oświata