Teraz jest So paź 25, 2014 10:26 am

• Drukuj
  •   

CO NA KOMARY????

Moderator: magdaB

• Autor
  • Wiadomość

Nina

CO NA KOMARY????

PostSo kwi 09, 2005 5:40 am

Zeszlej nocy malego pogryzl komar, cala raczke ma w czerwone placki i bable. Wlaczylismy tej nocy RAIDa, a rano znow, tym razem na twarzy trzy bable, jeden tak fatalnie bo na samej powiece. CZy mozna te bable czyms posmarowac zeby szybciej sie "zagoilo"? On ma takie placki z bablami przez ponad tydzien, tak mu to fatalnie i powoli schodzi. I co na noc? Jak walczyc z tymi pierunskimi komarami???

ObrazekObrazek

dora

PostSo kwi 09, 2005 6:28 am

Nie wiem czy sa srodki skuteczne na 100 %
Ja uzywam citronelle w sprayu, podobno komary nie cierpia tego zapachu, ja zreszta tez nie przepadam bo jest dosc ciezki i intensywny
Najlepiej zanstaluj mu moskitiere na lozeczko

Nina

PostSo kwi 09, 2005 7:13 am

Mam taka moskitiere, ale teraz jak maly stoi w lozeczku to ma glowe i szyje ponad lozeczkiem, w nocy budzi sie co 2-3 godziny to sie w nia zaplatuje. Zreszta jak byl mniejszy, zeszlego lata, przykrywalam lozeczko ta moskitiera, a i tak pare razy jakas zaraza komarzyca gdzies sie bokiem, dolem, czy jakims zakamarkiem przecisnela i go pokasala. Wieczorem sprawdzam caly dom czy cos gdzies nie lata, ale i tak to paskudztwo gdzies sie po katach chowa i w nocy wylatuje.
A czym posmarowac jak juz go ugryzly?

ObrazekObrazek

Mati

PostSo kwi 09, 2005 7:13 am

Ja mysle jak Dora. Albo moskitiera na lozeczko, albo na okno.
Mati
„Cz?owiek nie jest stworzony do kl?ski - cz?owieka mo?na zniszczy?, ale nie pokona?" E.H.

magdka

PostSo kwi 09, 2005 9:19 am

mysle, ze okienna jest bardziej skuteczna.
a ja mam taki krem moustidose, na po. jest dobry. nie wiem, czy kupisz go u siebie?

waga

PostSo kwi 09, 2005 11:45 am

mam takie cos =Baygon genius wklada sie do kontaktu wa wsrdoku jest wkrecona buteleczka z plynem , przed spaniem zawsze to wlaczam i nigdy mnie "kolezka" nie ugryzl, sa tez specjalne kontakty z takim lekkim "gwizdaniem" = ale jesli dziecko ma czujny sen to mu bedzie przeszkadzalo

na ukaszenie sa rozne preparacje w aptekach i b dobre :lol:
"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.. ."

Obrazek

agatka

PostSo kwi 09, 2005 5:46 pm

no to wsprawie komarow to najwieksze doswiadczenia mam JA!!
moskitery na okna i drzwi,co jakis czas psykac czymkolwiek(tak pisze bo nazwy sa rozne)za szafami,w szafach ,pod lozkami,na okna siatki,komary nie lubia wiatrakow,wiec ja wlaczam ,zreszta mam wszedzie,niczym nie smaruje,nic nie wlaczam do kontaktu bo u mnie uczulenie gotowe,chyba najwazniejsze moskitiery,ja przywiazuje do lozeczka,wtedy sie nie oplacze,mam duza,dluga wiec nie wejdzie nic.
komarow tu bez liku...najwazniejsze u doroslych..nie drapac..dzieci znosza ukaszenia bardziej dzielnie!!!
,,nie ma zlej pogody,jest tylko zle ubranie,,
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=9061255&katn=2:0

Nina

PostSo kwi 09, 2005 6:02 pm

Dzieki za wszystkie rady. W koncu poszlam do lekarza i przepisal jakis zel do smarowania. Poszlam bo maly wygladal fatalnie, wszystkie te ukaszenia mu sie zaczerwienily, troche napuchly i wygladal jakbysmy go w domu pobili. Tak, bo jedno ukaszenie mial nad powieka, drugie na samym srodku czola, reszta gdzies po bokach, a przed wyjsciem z domu wyrznal w drzwi od szafki, szrama na pol policzka i czerwona buzia. W dodatku przez ostatnie dwa dni opalil sobie nosek i policzki, tak wiec wyglada jakbysmy go w domu martletowali.
W oknach mamy moskitiery, wszedzie w calym domu nawet w drzwiach na balkonie. Dzis narzucilam mu na lozko ogromna moskitiere, taka jak zakladalismy mu do kolyski jak sie urodzil. Trudno, niech sie w tym placze.Raida na noc wylanczam bo z tego co wiem to szkodzi dzieciom. Jak nie urok to......
Zobacze, moze mu ta masc pomoze.
Ja na sobie wyprobowalam jedno, jak mnie uzarl komar to posmarowalam mydlem z oliwek (sprzedaja tu takie, calkowicie naturalne, dobre dla alergikow i wszystkich tych ktorzy maja klopoty ze skora. Tam jest oliwa z oliwek i chyba laur. Mylam tym kiedys nawet wlosy, ale stawaly sie troche tlustawe). Natychmiast przestaje swedziec i znika zaczerwienienie. Ale na Mercika to nie dzialalo.
Zobacze jutro jak ta masc bedzie dzialac.

ObrazekObrazek

dora

PostN lip 17, 2005 6:24 am

Wracam do komarow
Wyprobowalam ten srodek do kontaktu o ktorym pisze waga (ten bez gwizdania) na wakacjach bo dzieci po pierwszych dwoch nocach obudzily sie strasznie pogryzione
Po prostu rewelacja, po komarach ani sladu, zadnego nowego ugryzienia, zero zapachu i nie wydaje mi sie zeby byl szkodliwy dla maluchow
Zreszta ja wlaczalam tylko na noc
No i starcza na bardzo dlugo

agatka

PostN lip 17, 2005 2:40 pm

ja mam komarow codzien do 9miesiecy tyle ze ......pii piii;;
za duzy dom zeby ogarnac powierznie tymi do kontaktu,choc sa niezle.
mamy tez takie spirale co sie zapala,tez moga byc,choc najskuteczniejszym srodkiem jest ..moskitiera(chyba z 5e w ikea)zawiesic u sufitu,maly hak wystarczy,zwlaszcza nad lozkiem i ....nad komputeraem?telewizorem?..tam gdzie siedzicie najczesciej...powiem ze sie troche juz przyzwyczailam i nie drapie jak mnie ugryzie,za to moja siasiadka po dwoch latach tutaj miala strupy i rany na nogach...
,,nie ma zlej pogody,jest tylko zle ubranie,,
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=9061255&katn=2:0
Następna strona

Powrót do choroby u dzieci, wypadki...