Teraz jest So paź 25, 2014 10:08 pm

• Drukuj
  •   

Prawo do zasilku we Francji, a urlop wychowawczy w PL

Moderator: magdaB

• Autor
  • Wiadomość

aggie

PostCz lip 01, 2010 12:58 pm

ja jestem ubezpieczona w dwoch krajach. o ile nie w trzech!

agak73

PostCz lip 01, 2010 6:22 pm

Anne, nie musisz mnie tak atakowac. Ja pisalam, ze informowalam PE o tym, ze w Polsce jestem na wychowawczym i stwierdzono, ze to nie ma znaczenia. a teraz sie okazuje, ze jednak ma. A podwojna emerytura moim zdaniem nie istnieje, bo sumujesz okresy przepracowane i wybierasz ewentualnie, w ktorym panstwie chcesz pobierac emeryture, a nie dwie. A zreszta emerytur dla nas ponoc ma nie byc. Zasilek we Francji pobieralam za okres przepracowany we Francji wiec nie insyunuuj mi prosze jakis naduzyc czy wyludzen. W Polsce przez ten okres nie dostalam ani zlocisza. A we Francji zarejestrowalam sie jako bezrobotna, bo we Francji bylam bezrobotna!
Jak zwykle niewiedza urzednika odbija sie na moich nerwach i tyle.
Pola - 16 wiosen
Kuba - 15 rok
Obrazek

Dorota92

PostCz lip 01, 2010 6:34 pm

Według polskiego prawa można być na wychowawczym i przebywać w innym kraju. Można zresztą też pracować, na umowę zlecenie lub o dzieło. Warunek jest tylko taki, że ta praca nie może przeszkodzić w wychowaniu dziecka. Czyli idziemy do pracy, a dziecko oddajemy do żłobka lub pod opiekę niani.
Myślę, że zasiłków nie można pobierać, no i z tym ubezpieczeniem też jest bez sensu, bo wszyscy mówią, że to nielegalne. Moim zdaniem najlepiej byłoby, jeśli możnaby było zrzec się składek zdrowotnych w Polsce, które płaci w tym czasie państwo, a zostawić emerytalne i inne. No ale to czcze marzenia, których chyba nikt nie spełni.
Ponieważ urzędnicy nie mogą sobie poradzić, chyba lepiej się nie wgłębiać w ten problem.

agatka

PostPt lip 02, 2010 8:41 am

dorota to twoja stronka w podpisie?
,,nie ma zlej pogody,jest tylko zle ubranie,,
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=9061255&katn=2:0

Dorota92

PostPt lip 02, 2010 2:07 pm

Nie, nie moja, ale jednek z bebemanek :D

Zabka

PostPt lip 02, 2010 2:31 pm

Anne napisał(a):

jeśli jest się w Polsce na wychowawczym, to trzeba siedzieć w Polsce,
a jeśli wyjeżdza się do innego kraju do trzeba z niego zrezygnować
inaczej to jest nielegalne
tylko niektórym się udaje takie kombinowanie, a innym nie :roll:

słuchaj Anne nie wiesz jak jest w moim przypadku i nic nie jest kombinowane,wszystko jest legalnie i mój m ma ubezp tu i w Pl..
wcale nie musze siedzieć w Pl jesli jestem na wychowaczym :evil:
Nie mozna składek podwójnych płacić - zus się placi tylko raz w jednym kraju i na tej podstawie możesz dostać ubezp. w innym kraju,bo w końcu Pl jest w Unii :!:
MILENA 19.01.2008

Obrazek

agatka

PostPt lip 02, 2010 9:26 pm

Dużo na takim rozwiązaniu się zyskuje, bo skoro jesteś podwójnie ubezpieczona, to masz prawa do podwójnej emerytury
Żyć nie umierać

alez oczywiscie ze mozna miec podwojna czy potrojna emeryture...
,,nie ma zlej pogody,jest tylko zle ubranie,,
http://turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=9061255&katn=2:0

stefania

PostSo wrz 18, 2010 7:27 pm

Dziewczyny, to nieprawda, ze nie mozna wyjechac z kraju na urlopie wychowawczym! Zadne przepisy nie zabraniaja zmienic miejsca zamieszkania! Masz prawo korzystac z urlopu wychowawczego z Polski, wyjechac za granice, a po zakonczeniu urlopu np. wrocic do kraju i do pracy!
Co do karty vitale... Jestem w podobnej sytuacji: urlop wychowawczy z Polski, mieszkam tutaj, mam francuskie ubezpieczenie tzn. carte vitale i mutuelle. Nie jestem podpieta pod ubezpieczenie meza, bo mam swoje. Warunek: musialam wykazac, ze w Polsce pracowalam. Wystarczy okazac formularze europejskie E-104 i E-106 i pouczyc niedouczonych francuskich pracownikow administracji, ze to wystarczy do uzyskania ubezpieczenia tutaj. Pisalam juz troche o moich doswiadczeniach w tej materii w watku dot. zasilkow z CAF...

Anne

PostN wrz 19, 2010 2:00 pm

Stefania, skoro tak się znasz, to wiesz może czy będąc na urlopie wychowawczym, można pobierać zasiłek dla bezrobotnych i pracować? bo dyskusja głównie tego dotyczyła.
A urlop wychowawczy bierze się po to aby zajmować się dzieckiem, no chyba że się mylę :roll:

krzysztof

PostN wrz 19, 2010 2:52 pm

agatka napisał(a):
Dużo na takim rozwiązaniu się zyskuje, bo skoro jesteś podwójnie ubezpieczona, to masz prawa do podwójnej emerytury
Żyć nie umierać

alez oczywiscie ze mozna miec podwojna czy potrojna emeryture...

nie jestem jeszcz w wieku emerytalnym ale zainteresowanych radze poinformowac sie w konsulacie w Paryzu
Bylem na spotkaniu dyskusyjnym z pania konsul i wychodzi ze to ze lata w Polsce dolicza sie do okresu pracy we Francji ! Nic o podwojnej emeryturze nie slyszalem !?
Studia w Polsce.,przerwa w pracy wychodzi ze duzo ludzi bedzie mialo prawo do pelnej emerytury jak zakoncza prace w 68 roku zycia :shock:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do zasiłki